Hürriyet

6 Haziran 2012 Çarşamba

SEN AHKAM KESEDUR, ŞU ANDA 5 KADIN ÖLDÜ!

Ne zordur bazı şeylerde taraf olmak, fikir beyan etmek, olumlu ya da olumsuz cümleler kurmak.
Öyle konular vardır ki, savunuyorum ya da savunmuyorum diyemessin. Hassastır, balık sırtıdır, kıldan ince kılıçtan keskindir. Yanlış söyleyeceğin her bir kelime ortalığı tozu dumana katar. Tıpkı kürtaj gibi.

Ey ahkam kesen erkekler, siz hiç o masaya yattınız mı? Yatmak zorunda olan birine refakat ettiniz mi? Hiç öyle bir karar almak zorunda kaldınız mı, ya da bu kararı almaya çalışan birinin yanında gerçekten bulundunuz mu? Siz hiç kadın oldunuz mu?

Ey ahkam kesen hemcinslerim..Peki size ne demeli? Kadının halinden en iyi kadın anlar bilirdik, bunda da mı yanıldık? Anneleriniz sizi " Büyük lokma ye, büyük laf etme kızım"larla büyütmedi mi? "Kınama evladım, başına gelir" demedi mi?

Ya da " Her kim ki müslüman kardeşinin bir hareketini kınar ayıplarsa , o günahı işlemeden ölmeyecektir" hadisini de mi öğretmedi?

Biz kadınlar.. Yolda gördüğü bir çocuğu bile bağrına basacak kadar annelik içgüdüsüyle yaratılmış varlıklar...Çok isteyerek mi yatıyorlar o masaya sanıyorsunuz? Biz ki hamile olduğumuzu hissettiğimiz andan itibaren bütün duyguları, hormonları alt üst olan yaratılmışlar, hiç düşünmeden üzülmeden mi bu kararı verdiğimizi sanıyorsunuz. Ağlaya ağlaya gider kadınlar kürtaja, ağlaya ağlaya uyanırlar narkozdan. Bedenimiz hemen iyileşir, 3 saat içinde kalkar ayağa günlük işlerimize devam ederiz. Ama ruhumuzda hep bir yara kalır o günden. Mecburiyetten verilmiş kararlar bütün ömrü boyunca peşinden gelir insanın. Hep yüreğinin bir köşesinde didikler onu. asaklayarak

Katil, cani damgası vururken kürtaj yaptıran kadınlara , hiç mi düşünmüyorsunuz ki birilerini yaralayacak eski acılarını tazeleyeceksiniz. Düşünemezsiniz çünkü siz empati yapmaktan yoksun cahil zavallılarsınız! Düşünemezsiniz çünkü kürtajı esas siz bir doğum kontrol yöntemi gibi görüyorsunuz. Aklı başında, vicdanı sağlam hiç bir insan bu yöntemi doğum kontrol yöntemi gibi görmez, bu yola çok mecbur kalmadıkça başvurmaz. Aksini düşünenler var ise ki muhakkak vardır, değil yasaklamak cezasını idam yapsanız dahi o bir yolunu bulur yine yaptırır o operasyonu!

Niye mi kürtaj yaptırır kadınlar?

Kazara hamile kalmıştır ( en güvenilir doğum kontrol yönetiminin bile koruma oranı %98'tir), cahildir, küçüktür, psikolojisi çocuk bakmaya müsait değildir,yalnız bir anne olacaktır eğer doğurursa, maddi durumu müsati değildir, çalışıyordur bakacak kimsesi yoktur,  kocası terk etmiştir, kocası aldatıyordur, o kocasını aldatıyordur, belki hamile kalan liseye giden küçük kızıdır, tecavüzü yazmıyorum bile!

Muhafazakar kesimin yukarıda yazdığım herşeye verecek bir cevabı vardır elbet.. Rızkını allah verir, çalışmasın efendim, kazara hamile kalındıysa o çocuğun bu dünyada yiyecek ekmeği vardır, liseye giden kızlarınıza sahip çıkın sizde, evlilik öncesi cinsel ilişki kurmayın canım, tecavüz edildiyse çocuğun günahı ne gibi birsürü doğruluğu tartışılır cevap verilebilir bu konu hakkında.

Ama hayat çok bilinmeyenli bir denklem efendiler!! Kimin başına nerede ne zaman ne geleceği belli olmaz. Kimin ne zaman neye mecbur kalacağı bilinmez. Geleceği, başımıza neler gelebileceğini hiç kimse bilemez!!

Yasaklayın, bitecek mi sanıyorsunuz. Merdivenaltı kürtajlar başlayacak...Kadınlar ölecek pisipisine! Kürtaj yaptırmaya yer bulamazlar ise aileleri tarafından öldürülecekler!! Olsun alışkınız ama biz dimi kadın cinayetlerine!! Hergün yüzlercemiz öldürülüyor zaten!! Hayatımızın değeri ne  ki? Üç beş tane badem bıyık adamın iki dudağının arasında yaşıyoruz..

Ey insan hakları savunucusu! Bir lafım da sana..!! Tecavüz sonrası olan ceninin yaşam hakkını düşün elbet de, bir de tecavüze uğrayan kadının yaşam hakkını düşünsen diyorum! Yoksa iki işi aynı anda yapamıyor musun sen?

Bu olayı da ayağa düşürdüler, böyle hassas ve nazik bir konuda da insanları taraf yapmaya çalıştılar ya EDEP YAHU!

Efendiler esas edepsizlik günah, esas milletin iki bacak arasını uluorta konuşmak günah!!

Başka özel meselelerimiz hakkında da verecek fetvalarınız var mı merak ediyorum? İstenmeyen tüyler, makyajın incelikleri, lazer epilasyon haram mı, tırnaklarımız kaç santim uzatsak, muayyen günlerimizde hangi marka pedi kullanmak caizdir?

Ayıp be ayıp!!!

10 yorum:

 1. Tokat gibi, haklı ve okkalı olmuş,bir kadından hem de ! Bu hususta demiştim, adamlar mı bunu bilerek yapıyor yoksa biz insanlar mı bilmeden aslında önümüze atılan mevzuyu hemen GÜNDEMleştiriyoruz, birbirimizi yiyor ve ötekileştiriyoruz.Kürtajcılar ve olmayanlar !

  Normal zamanda o denli aleni olmayan bir şeyi, ( af buyurun) neredeyse enine boyuna konuşacak kıvama geliyoruz. Abilerin-yönetimin tavrına ise bir arkadaşım şunu yazmış " Yakında gerdak gecesine nasıl gireceğimizi de yazmalarını bekliyoruz, oyları niye verdi millet ! " ; sinirinizi iyice tetiklemek adına değil ama farklı-haklı yorumunuza katkı olsun dedim.

  Saygıyla,

  YanıtlaSil
 2. Aylak@ bu işin yapılmasının bir diğer boyutu evlilik öncesi cinsel ilişkiyi engelleyebilmek büyük ihtimalle.. Ve arkadaşınız haklı.. Yakında diyanet başlar fetfalara helal ilişki şekilleri, gerdek gecesi öncesi yaplıması gerekenler falan diye..

  YanıtlaSil
 3. en başından ne oldukları kim oldukları belliydi ama hekes bu kimlikleri kendi bakış açısına göre giydirdi.
  kürtaj meselesi bugün başlamadı..
  1inci adım: TCnin yaşlı nüfusu artıyor denildi
  2inci adım: 3 çocuk denildi
  3üncü adım: 5 çocuk denildi
  4üncü adım: kürtaj denildi

  bunu yasaklayacaklar.. ama bunun ardında ve bunu gündemde turaken olanlar nedir? neyi perdeliyorlar?
  ben esas bunu merak ediyorum..

  YanıtlaSil
 4. Dayatılan@ tablo kötü, gidişhat fena...verilen demeçler, fütursuzca havada uçuşan laflar..Beni korkutuyor..

  YanıtlaSil
 5. Daha en başta, hiçbir şey konuşmasak bile, konunun gündeme getiriliş biçimi o kadar kötü ki...Bir ülkenin bir başbakanına yakışmıyor. Ağzım açık kalıyor o söyleme tarzlarını duydukça...Böyle konularda erkekler hiç sorumluluk almıyor ama ahkam kesiyorlar, burası da ayrı, düşündürücü bir nokta. Dini inançlara göre kürtajı konuşmak ise işin en son boyutu, zira bilinçli dindarlar zaten ilgili kısıtlamalara uyuyorlar.Hele yasaklamak ile olacak şey değil. Çok değişkenleri var kürtaj gerçeğinin. Böyle çirkin,kaba,basite indirgenmiş söylemlerle tartışılacak bir mesele değil ki!

  YanıtlaSil
 6. N.Narda@ bu meydanlarda , çığırtkanlar gibi basbas bağrınarak tartışılacak bir konu değil..Hele ki bir başbakana hiç yakışmıyor çok haklısın.

  Ayrıca dediğin gibi, çok değişkenleri olan bir gerçek.. Doktor aarkadaşlarımdan duyduğum öyle hikayeler var ki, kürtaj tek seçenek oluyor bazen..

  Zaten dini açıdan konuşmuyorlar ki bu badem bıyıklılar.. İnsan hakları açısından ele alıyorlar durumu. Yersen tabi!

  YanıtlaSil
 7. harika yazmışsın harika...
  benimde kürtajla ilgili söyleyeceklerim var ve yazıcam en kısa zamanda..
  asıl mesele de bu değil aslında insanları balon gündemle şaşırtıp başka tarafa bakmalarını sağlamak.. hep yaptıkları gibi:(

  YanıtlaSil
 8. maleselef haklısın.
  bi de sokakta öldürülenler var istanbulda günde bi kadın.

  YanıtlaSil
 9. Umay@ Muhakkak altında başka şeylerde yatıyordur ama bu bile başlı başına büyük bir gündem ..Yasaklayacaklar görürsün:(

  YanıtlaSil
 10. deeptone@ erkeklerden de destek bekliyoruz bu konuda...

  YanıtlaSil