Hürriyet

30 Nisan 2012 Pazartesi

BİR ZAMAN ÖNCE, BİR ZAMAN ŞİMDİ

Uçaktan indiğinde yüzüne vuran ılık rüzgar, deniz kokusu, özgürlüğün davetkar çekiciliği ve telefonunda bir mesaj.." Hoşgeldin :)"

"Hoşbuldum" dedi içinden.."Hoşbuldum".. "Umuyorum ki, kendimi de, gerçeği de doğruyu da bulacağım."

"Ve burdan dönerken seni burada kendinle bırakacağım. Ruhum parçalanacak belki, en büyük yarım seninle burada kalacak ama ben yine de senden bir parçamı koparıp kendimle beraber geri götürmeyi başaracağım. Belki eksik olacağım bundan sonra ama seninle tam olmayacağım. Ait olduğum yere döneceğim"

--------------------------------------------------------

Uçaktan indiğinde, 2 gün önce geride bıraktığı insan uğultusu, kalabalık, teslimiyetin üzüntüsü, köşeye sıkışmışlığın saldırganlığı, aşkın sarhoşluğu ve gerçek bir tebessüm.
Telefonda bir mesaj " vardın mı"

"Vardım"dedi içinden . "Sana vardım. Senin iklimine, senin ruhuna, senin gülüşüne vardım. Kendimi senden almaya gelmiştim ama dönerken seni de yanıma aldım. Gayrı çok daha zor hayat. Ben kendimi ararken sende buldum. Seni bırakayım derken sen oldum. Ait olduğum yere döndüm ama yüreğimi bir portakal ağacının dibine gömdüm.

11 yorum:

 1. çok beğendim ama şu laf.. bayıldım..
  yüreğimi bir portakal ağacının dibine gömdüm

  YanıtlaSil
 2. Dayatılanla Yaşayan@ kimseler gömmesin, gömmek zorunda kalmasın..

  YanıtlaSil
 3. öykü@ ahhh ki ne ahh...

  YanıtlaSil
 4. ama ben bunun sonunda kendimi tutamam ağlarııımmm :(
  çok feci bişey cızz...

  YanıtlaSil
 5. çiço@ hayattaki bazı bilinmez ayrıntılar maalesef cızzz :((

  YanıtlaSil
 6. haklısın bilinmez ayrıntılar
  tamam hadi mimi atladın da bari ödülünü al benden :)

  YanıtlaSil
 7. Vücudun, 'hoşgeldin' ve 'vardın mı?' sözcüklerinin birbirini kovalayan iki ayrı zamanda yarattığı coşku ile iki ayrı parçaya bölündü. Her iki durumda da parçalardan biri 'sen', diğeri de 'ondaki sen' olarak şekillendi. Birine yaklaştığında diğerini kaybetme korkusuyla, dönüş yolculuğunda 'sen'i de, 'ondaki sen'i de yitirerek ait olduğun yerde 'o'na dönüştün.

  YanıtlaSil
 8. Hektor@ wawwww diyorum !

  YanıtlaSil