Hürriyet

6 Ocak 2012 Cuma

KAFAMDAKİ ADAMLAR

Unutamamak laneti benim beynimin.

Garip bir hafızam vardır. İyi, kötü, eski, yeni herşeyi hatırlarım. Çıfıt çarşısı gibi kafam. Bir sürü adamlar, kadınlar, olaylar, mekanlar, o mekanlara ait şarkılar, o olayların olduğu gün kahramanların üzerlerindeki kostümler, köşede duran ağaç, yanan mum, ucu kıvrılmış battaniye.

Bir hafıza herşeyi ama herşeyi saklar mı. Benim ki saklıyor..Eskici dükkanı gibi ne ararsan var.
Birşey mi hatırlamak istiyorum. Önce mekan geliyor aklıma, sonra o an orda bulunan insanların üzerine giydiği kıyafetler ve  o olayla ilgisi olmayan gereksiz bir detay. Sonra açılıyor perde hafızam başlıyor filmi izlettirmeye bana. Dakika dakika, saniye saniye ne olmuşsa hepsini bir bir hatırlıyorum.

Bazen keyifli oluyor ama çoğu zaman yorucu. Sürekli birşeyler hatırlamak gözünün önünde binlere arı uçması gibi birşey Vızz Vızz Vızz..Sesler, gürültüler, resimler. Sürekli bir karmaşa, zihni düzene sokma çabası, aklımda uçuşan kelimeler ve onları kovalamaya çalışan ben.

Kafamda konuşan adamlar var diyorum, beni anlamıyorlar çoğu zaman..

Var mı içinizde benim gibi olan??

8 yorum:

 1. Var ,olmaz mı.
  Unutmak,silmek,hatta hatırasını paramparça etmek istersin kimi suretleri,yok illa en dipten bir yerden gece yarısı doluşur beynine .
  Sıkıcı ,depresif etki yapıcı bir özellik bizimkisi .

  YanıtlaSil
 2. Sitare@ yalnız olmadığımı bilmek ne güzel..Uğraştıkça daha da hatırlarsın yaa en beteri..

  YanıtlaSil
 3. Bozbek kesinlikle aynıyı zbu konuda. Gerekli gereksiz her ayrıntıyı hatırlamak nasıl bir külfet benim için de anlatamam. iyi anılar ya da yaşanılanlar da çok sıkıntı yok, bir de kötüleri hatırlamıyor muyum... çok fena... haberlerden tut, yolda gördüğüm olaylara kadar... sonra her birinin üzerinde düşün, kur dur... benim hayatım da böyle işte...

  YanıtlaSil
 4. nini@ sen de benim gibi unutamam lanetlilerdensin demek ..kur kur kur, yorul :(

  YanıtlaSil
 5. Size iyi bir haber vereyim
  Doğum yaptıkça
  hafizaniz güç kaybediyor ,hayal yeteneğiniz azalıyor
  2 doğum yaptım,epey geriledim.tecrübe konuşuyor :-)

  YanıtlaSil
 6. Sitare@ ben değil 2 - 12 tane yapsam fayda etmeyecek galiba.. İki doğum da ben yaptım , maşallah hafızam taş gibi hala :))

  YanıtlaSil
 7. unutmak kolay ama sen istemiyorsun bence.
  :)

  YanıtlaSil
 8. deeptone@ özel bir isteğim ya da isteksizliğim yok inan..:)

  YanıtlaSil